Virágok Kecelen a kultúra napja alkalmából

Kecel Város Önkormányzata 2019 őszén 8. alkalommal hirdette meg a virágfesztiválhoz kapcsolódó FLORA fotópályázatát. Felnőtt kategóriában 32 - főként Bács-Kiskun megyei - pályázó, ifjúsági kategóriában pedig 14 keceli pályázó küldte összesen 223 képét, melyek ezúttal „Téli ünnepek” témában készültek a virágokról a fesztivál ideje alatt. A képekből a zsűri elnöke, Varga Eszter és tagjai, Benedek Imre, Kecskeméti Károly és Rideg Rebeka 26 fotót választottak ki a kiállításra, melynek megnyitója a magyar kultúra napja alkalmából január 22-én (szerdán) 17 órakor lesz a keceli Városi Könyvtár és Művelődési Ház kiállítótermében. Az eseményre szeretettel várnak valamennyi érdeklődőt, különös tekintettel a fotósokat, hiszen itt kerül sor a pályázat eredményhirdetésére is. A tárlatot Haszilló Ferenc polgármester nyitja meg, versekkel közreműködnek az általános iskola diákjai: Ferró Gréta és Garajszki Sára. Az est végén – az előző években már jól bevált forgatókönyv szerint – levetítésre kerül valamennyi fotó, és az alkotók, valamint a zsűri tagjai között szakmai eszmecserére, baráti beszélgetésre lesz lehetőség. A szervezők a rendezvényt a tavaly nyáron elhunyt Nánai István fényképészmester emlékének ajánlják, aki az első években a zsűri tagjaként, később tiszteletbeli zsűritagjaként segítette a pályázat megvalósítását.

Gyalogné Klajkó Eszter

Elektronikus ügyintézés